Tęcza
Konik Słońce Chmura
Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

 • Prezydent w Twojej Dzielnicy - spotkania z mieszkańcami

  25 Września 2022

   

  Zapraszamy do udziału w spotkaniach Prezydenta Miasta z mieszkańcami Dzielnic Opola.

  Plakat Prezydent w twojej dzielnicy.jpeg

  W trakcie otwartych spotkań mieszkańcy będą mieli okazję do rozmowy z Prezydentem na temat lokalnych inwestycji, przedsięwzięć oraz projektów, które mają służyć społeczności dzielnicy. Spotkania to również okazja do zadawania pytań, szukania rozwiązań dla problemów, a przede wszystkim integracji i wymiany doświadczeń.

  Kolejne spotkania zostały zaplanowane na:

  - 27 września 2022 r. od godziny 18:00 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14, ul. Szymona Koszyka 21, Dzielnica XI (Zaodrze)
  - 29 września 2022 r. od godziny 18:00 - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1, ul. Licealna 3, Dzielnica X (Nadodrze)

   

  Czytaj dalej
 • Zakończenie projektu „Wyzwania Teodora”

  04 Września 2022

  Nasze dzieci ze żłobka wykonały wszystkie zadania z projektu „Wyzwania Teodora” i tym samym zdobyły wszystkie wymagane odznaki Teodora. W podziękowaniu Żłobek otrzymał certyfikat placówki wspierającej wszechstronny rozwój dziecka, dzieci otrzymały medale natomiast panie zaświadczenia o udziale w projekcie. Dziękujemy za wspaniałą zabawę z profesorem Teodorem!

  certyfikat_II_edycja(2111)-2.jpeg

  Pożegnanie z Teodorem.jpeg

  Czytaj dalej
 • Zmiana wysokości stawki żywieniowej

  10 Sierpnia 2022

  d.png

  Zmiana dziennej stawki żywieniowej od 1 września 2022r.

  Informuję, że od 1 września 2022r., dzienna stawka żywieniowa będzie wynosić  6,00 zł za cztery posiłki: śniadanie I, śniadanie II, obiad, podwieczorek.

  Koszt żywienia dzieci został ustalony na podstawie analizy kosztów i cen artykułów spożywczych oraz kalkulacji stawki z uwzględnieniem norm żywieniowych dla dzieci w wieku do lat 3.

  Stawkę dzienną ustalono w uzgodnieniu z organem prowadzącym Żłobek Pomnik Matki Polki w Opolu zgodnie z UCHWAŁĄ NR XXXV/684/16 RADY MIASTA OPOLA z dnia 15 grudnia 2016 r., w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dziecka, określenia warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od ponoszenia opłaty za pobyt oraz ustalenia wysokości dodatkowej opłaty za wydłużony wymiar opieki i maksymalnej wysokości opłaty. Zmienionej uchwałą nr XXIV/494/20 z dnia 26 marca 2020 r., oraz uchwałą NR XXVI/528/20 RADY MIASTA OPOLA z dnia 28 maja 2020 r.

  Regina Kochajkiewicz

  Dyrektor Żłobka PMP

  Czytaj dalej
 • -Okiem dietetyka klinicznego-

  11 Kwietnia 2021

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym menu dostępnym w zakładce żywienie.- http://zlobekpmp.opole.pl/350/88/menu-tygodniowe-wedlug-receptury-pani-beatki.html

  Mój talerz dla dzieci.jpeg

  -Okiem dietetyka klinicznego - Marek Kochajkiewicz

  Motyw tygodnia: Jeden z elementów prawidłowego odżywia to zupy

   

  Zupy nieodłącznie kojarzą się nam z dwudaniowymi obiadami. Jednak ta potrawa może być również solistą wśród naszych posiłków w ciągu dnia.

  Zupy zawierają w swoim składzie niezwykle wartościowe substancje m.in. witaminy oraz minerały, a dodatek przypraw czy np. pietruszki wzbogaca je o substancje wpływające prozdrowotnie na organizm.

  Krem jabłkowo-dyniowy z miodem i dodatkiem jogurtu greckiego, który nasz żłobek serwuje w piątek na drugie śniadanie dostarcza dzieciaczkom m.in. wapnia, który jest niezbędny dla prawidłowego procesu mineralizacji układu kostnego oraz polifenoli roślinnych znajdujących się w miodzie, które mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, szczególnie cenione w okresie jesienno-zimowym kiedy dzieci częściej chorują.

  To tylko niektóre właściwości zdrowotne zup, dlatego moim zdaniem nie bójmy się stawiać ich w roli aktorów pierwszoplanowych, w naszych codziennych jadłospisach.

  Smaczne i zdrowe!!

  Czytaj dalej
 • Nasz rodzinny piknik

  31 Lipca 2022

  Piknik kolaż.jpeg

  W czerwcu żłobek wraz z pomocą ze strony Rady Rodziców zorganizował plenerowy, integracyjny piknik dla dzieci i ich rodzin. Impreza rozpoczęła się od pożegnalnych występów dzieci z najstarszych grup, które w tym roku szkolnym odchodzą do przedszkola Pszczółki i Biedronki. Dzieci wierszami i piosenkami pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców. To dla nich dzieci intensywnie ćwiczyły układ choreograficzny, który uświetnił uroczystość. Na piknik przybyły całe rodziny, na które czekało moc atrakcji: dmuchańce, konkursy oraz konkurencje sportowe i zabawy ruchowe pod okiem opiekunów, którzy umilali czas dzieciom poprzez kącik do malowania twarzy i czesania fryzur, kącik ze skręcaniem balonów, zabawy z chustą animacyjną, pokazem baniek mydlanych, malowaniem na foli umieszczonej między drzewami czy przy basenach sensorycznych, wypełnionych kolorowymi galaretkami. Błyskawicznie rozeszły się wszystkie niespodzianki, które przygotowano do zabawy „skrzynia skarbów” na statku pirackim Kapitana Jacka, dzięki hojności rodziców i wielu sponsorów. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: pysznych ciast i babeczek i przeróżnych słodkości upieczonych przez rodziców. Zdrowych, pożywnych i przepysznych racuchów podawanych z domowym dżemem oraz własnej produkcji masłem orzechowym przez Poradnie Dietetyczną  „ Zdrowepasje”. O bezpieczeństwo naszego pikniku dbali ratownicy medyczni z fundacji Ems pl, którzy prócz pokazów sprzętu specjalistycznego służb medycznych przygotowali pokaz z udzielania pierwszej pomocy przy wsparciu psa rasy labrador o wdzięcznym imieniu Largo, w których chętnie brali udział zwłaszcza najmłodsi uczestnicy wydarzenia. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, zieleń ogrodu wprawiła wszystkich w dobry nastrój  Uśmiechnięte buzie naszych dzieci oraz rodziców i dziadków świadczyły, że piknik był udany.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu!!

  Czytaj dalej
 • Zaproszenie na piknik rodzinny - wspólne biesiadowanie i pożegnanie starszaków!

  04 Czerwca 2022

  Drodzy Rodzice jest Nam niezmiernie miło poinformować, że 30 czerwca w czwartek Żłobek Pomnik Matki Polki zaprasza na plenerowy Piknik Rodzinny "Pożegnanie Starszaków " - wspólne Biesiadowanie.
  Oficjalny start imprezy o godzinie 15:00.
  Rodziców i najbliższych z grupy "Pszczółki " i "Biedronki zapraszamy na godzinę 14.00.
  W programie liczne atrakcje i świetne wspólne zabawy. Niezmiernie ważnym celem pikniku jest również zbiórka na zakup sprzętu ogrodowego dla naszych dzieci. Z pewnością sprawią one najmłodszym dużo radości i będą zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W formie zabawy najmłodsi najchętniej rozwijają swoje zdolności oraz zainteresowania, zabawki ogrodowe dbają o sprawność fizyczną i intelektualną, rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także stymulują zmysły oraz pobudzają wyobraźnię. Dlatego dbając o wszechstronny rozwój naszych maluchów doposażenie żłobkowego ogrodu jest tak ważne!!

  Zapraszamy do wspólnej imprezy. Zafundujmy naszym maluchom wspaniałą zabawę! Bo wszystkie dzieci nasze są!!

  Plakat piknik.jpeg

  Czytaj dalej
 • Dzień dziecka w naszym żłobku!!

  04 Czerwca 2022

  Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają najmłodsi. Szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W ten dzień zadbałyśmy aby Maluszkom z naszego Żłobka także nie zabrakło przyjemności. Zaraz po śniadanku odwiedził nas bardzo zabawny i wesoły gość- Miron Wodzirej, dzieci były zachwycone i bardzo miło spędziły czas na zabawie z bańkami mydlanymi, tańcach i śpiewach przy wesołej muzyce oraz zabawie kolorową chustą animacyjną. Na koniec Maluszki mogły jeszcze skorzystać z  Dmuchańca - zjeżdżalni, który rozstawiono w żłobkowym ogrodzie cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Po udanej zabawie, zmęczone ale uśmiechnięte dzieci, udały się do swoich sal. Ta plenerowa impreza odbyła się dzięki wsparciu Rady Rodziców naszego żłobka!

   

  dzień dziecka 4.jpeg
   dzień dziecka2.jpeg

  Czytaj dalej
 • bezpieczne wakacje - dzień ratownika wodnego

  04 Czerwca 2022

  W Naszym żłobku gościliśmy niedawno ratowników wodnych!! Nasze maluchy zapoznały się z pracą oraz ze sprzętem, który jest na co dzień wykorzystywany przez ratowników wodnych w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Była to świetna dla nas przygoda!! Dzieci były zachwycone i bardzo zainteresowane łodzią i całym sprzętem wodnym!! Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas!!

  straz wodna w żłobku 2.jpeg

  Czytaj dalej
 • Informacja o naborze do projektu "Opolskie dla rodziców i dzieci III"

  28 Maja 2022

   

  plakat_Opolskie_dla_Rodziców (2).png

  Szanowni Państwo,

  Pragnę z przyjemnością poinformować, że Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu otrzymał dodatkowe środki na realizację projektu Opolskie dla rodziców i dzieci III w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Działanie 7.6 Godzenie życia prywatnego i zawodowego, współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Czytaj dalej
 • Mobilne Oceanarium - podwodny świat w żłobku.

  17 Maja 2022

  9 maja do Naszego żłobka przybyło Mobilne Oceanarium. To wysokiej klasy dedykowana  kopuła montowana na miejscu w Placówce w tym przypadku w Naszej sali amfiteatralnej. W jej środku na projektorach są prezentowane filmy w technologii 360 stopni. Technologia jest stosowana w centrach naukowych i edukacyjnych, teraz dzięki nowoczesnym technologiom jest dostępna także w formie mobilnej. Dzieci wewnątrz kopuły mogły się poczuć jak wewnątrz wielkiego Oceanu. Przemieniły się w odkrywców wielkiego świata rafy koralowej, to było dla nich wielkie i niesamowite przeżycie. Dzięki specjalnej kopule i efektom 3D dzieci mogły poczuć się przez chwilę częścią podwodnego życia. Spotkały żółwie morskie, delfiny, ośmiornice, koniki morskie czy siejące postrach rekiny. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń. 

  Poniżej przedstawiamy krótki reportaż z tych niesamowitych doświadczeń.

  Oceanarium w żłobku.jpeg

   

   

  Czytaj dalej

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny