Tęcza
Konik Słońce Chmura
Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

 • Dzień babci i dziadka obchodzony w naszym żłobeczku

  02 Lutego 2023

  Dzień Babci i Dziadka w żłobku2023.jpeg

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego dzieci z naszego żłobka gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

  Każda grupa żłobkowa zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. U maluszków zaplanowane zostały wspólne zabawy połączone z biesiadowaniem. Natomiast u starszaków w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków na wspólnie wykonanie laurki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez żłobek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

  To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

   

   

  Czytaj dalej
 • Szkolenie z "Przyjaznej pielęgnacji"- dbamy o prawidłowy rozwój naszych maluszków!

  15 Stycznia 2023

  szkolenie z przyjaznej pielegnacji.jpeg

  Niedawno cały Nasz zespół żłobkowy miał przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z przyjaznej pielęgnacji przeprowadzonym przez praktyka w tej dziedzinie Panią Karolinę Lenart fizjoterapeutkę pediatryczną. Musimy być świadomi, że prawidłowo przeprowadzana pielęgnacja dziecka warunkuje większy spokój i poczucie bezpieczeństwa u dziecka. Czynności dnia codziennego jak i również naszego żłobkowego takie jak podnoszenie, zmiana pieluszki, ubieranie, przebieranie czy sposób noszenia są powtarzane kilkanaście razy. Za każdym razem jest to bodźcowanie dziecka, a tym samym przekazywanie informacji odnośnie jego schematu ciała. Prawidłowe czynności pielęgnacyjne nie będą nasilały nieprawidłowych wzorców ruchowych, a tym samym zapewnią dziecku mniej stresu i bezpieczny, przyjazny rozwój.

  W niedługim czasie bo już w lutym i marcu Pani Karolina Lenart zawita do każdej z naszych grup dziecięcych w celu obserwacji dzieci w obszarze weryfikacji prawidłowej sprawności ruchowej i dalszej konsultacji w tym zakresie z opiekunami i środowiskiem rodzinnym.

  Czytaj dalej
 • Szanowni rodzice

  11 Stycznia 2023

  W związku ze zmianą wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2023 r. ( 3490 zł)

  od 1 stycznia 2023 r. opłata za pobyt dziecka w żłobku wynosi 743,37 zł 

  (tj. 21,3 % min. wynagrodzenia w kraju)

  dziecko.jpeg

  Czytaj dalej
 • Spotkanie teatralne

  13 Grudnia 2022

   

  W naszym żłobku gościliśmy aktorów, którzy zaprezentowali nam spektakl pt.  "Zimowa opowieść" Zaproszeni goście przybyli do Nas z zimowego  Krakowa. Podczas przedstawienia dzieci bardzo żywiołowo reagowały na poznanych bohaterów, mogły również zamienić się w małych aktorów i podczas prezentacji stroju pojawić się na scenie i być jednym z postaci z opowieści. Spektakl dostarczył dzieciom wiele śmiechu, zabawy i dużo radości w trakcie wspólnych zabaw z poznanymi postaciami.

  Teatrzyk ZO.jpeg

  Teatrzyk pt Zimowa Opowieść.jpeg

  Czytaj dalej
 • Ciocie na szkoleniu

  14 Grudnia 2022

  Ciocie na szkoleniu.jpeg

  W trosce o rozwój Naszych dzieci 26 listopada 2022r. mieliśmy przyjemność wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym Krainy Muzyki we Wrocławiu, które przeprowadziła Karolina Szczerbakowska – Biniszewska: Autorka Ogólnopolskiego Programu Kraina Muzyki. Nauczyciel wychowania przedszkolnego, muzyk. Propagatorka powszechnej edukacji muzycznej. Dyrektor Centrum Szkoleniowego Kraina Edukacji.

  Nasze kochane ciocie wzbogaciły swoje umiejętności i doświadczenie z zakresu:

  - zabawy ruchowe, paluszkowe, klepanki

  - aktywne słuchanie muzyki według B. Strauss

  - SIGUMA - zabawa z gumą sensoryczną 

  - inspiracje z hula- hop, wstążkami gimnastycznymi, szarfami.

  Zdobyta wiedzę i inspiracje twórcze wykorzystamy w pracy z maluszkami:)

   

  Czytaj dalej
 • -Okiem dietetyka klinicznego-

  11 Kwietnia 2021

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym menu dostępnym w zakładce żywienie.- http://zlobekpmp.opole.pl/350/88/menu-tygodniowe-wedlug-receptury-pani-beatki.html

  kucharz.jpeg

  -Okiem dietetyka klinicznego - małe ciekawostki-   

  Okiem dietetyka klinicznego:

  1. Kanapki z masłem szpinakowym są doskonałym źródłem witaminy K, która odpowiada m.in. za prawidłową mineralizację układu kostnego (wtorek – śniadanie)

  Smaczne i zdrowe!!

  Czytaj dalej
 • Teatrzyk Calineczka

  20 Listopada 2022

  Niedawno w żłobeczku nasze maluszki świetnie się bawiły na spektaklu "Calineczka". Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie bajkowe a na koniec nagrodziły naszych aktorów kukiełkowych ogromnymi brawami. To cudownie, że możemy doświadczać i poznawać spektakle, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą nasze młode pokolenie.

  Teatrzyk Calineczka.jpeg

  Czytaj dalej
 • Ogłoszenie

  02 Listopada 2022

  Calineczka teatr.jpeg

  Czytaj dalej
 • Warsztaty z jeżami pigmejskimi

  25 Października 2022

  07E0135A-61B4-4C69-A67C-C1895A74DAE0.jpeg

  "Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz?"

  19 października w naszym żłobku gościliśmy niezwykłych gości.

  Czytaj dalej

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny