Ogólne założenia opiekuńczo-wychowawcze w gr. IV "BIEDRONKI"

​​​​​

Założenia opiekuńczo- wychowawcze na miesiąc maj-czerwiec 2022

W grupie Biedronki

1. Pogadanka przybliżająca dzieciom święta ich rodziców, jak ważni są w życiu dzieci, ile ciepła i miłości otrzymują od nich.
  2. Nauka słów piosenek pt,, Moja mama jest kochana” oraz pt,, Mój tata samolotem lata.
  3. Malowanie farbami na foli spożywczej rozłożonej w ogrodzie żłobka pomiędzy drzewami.
  4. ,, Układ słoneczny” zabawa ruchowa z piłką, która polega na rzucanie do siebie piłki jednocześnie podając kolejne nazwy planet.
  5. Kolorowe przenikanie, zabawy gąbkami nasączonymi farbami i dużą ilości wody na rozwiniętej tapecie.
  6. Stymulowanie procesów poznawczych dzieci poprzez zajęcia w ogrodzie  ziołowym:
    1. zrywanie
    2. wąchanie
    3. dotykanie
    4. smakowanie
  7. Bezpieczne wakacje, pogadanka o zachowaniu bezpieczeństwa  w czasie wakacji.