Tęcza
Konik Słońce Chmura
Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

 • -Okiem dietetyka klinicznego-

  11 Kwietnia 2021

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym menu dostępnym w zakładce żywienie.- http://zlobekpmp.opole.pl/350/88/menu-tygodniowe-wedlug-receptury-pani-beatki.html

  happy-family-preparing-for-easter-holiday-mom-with-children-in-the-kitchen-bakes-cakes-and-paints-eggs-domestic-rabbits.jpeg

  -Okiem dietetyka klinicznego - Marek Kochajkiewicz

  Motyw tygodnia: Dbajmy o jelita

  1. Dodatek jogurtu naturalnego do zupy z fasolką szparagową dostarczą bakterii kwasu mlekowego, które kształtują pożądaną mikroflorę w naszych jelitach. Wpływa to m.in. na zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby alergiczne (drugie śniadanie – wtorek)
  2. Jabłka zawierają pektyny, które są frakcją błonnika pokarmowego, który łatwo fermentuje w jelitach. Bakterie bytujące w układzie pokarmowym wytwarzają z niego kwas masłowy, który wpływa pozytywnie na zdrowie jelit.         .

   Smacznie i zdrowo!! 

  Czytaj dalej
 • Nasz rodzinny piknik

  31 Lipca 2022

  Piknik kolaż.jpeg

  W czerwcu żłobek wraz z pomocą ze strony Rady Rodziców zorganizował plenerowy, integracyjny piknik dla dzieci i ich rodzin. Impreza rozpoczęła się od pożegnalnych występów dzieci z najstarszych grup, które w tym roku szkolnym odchodzą do przedszkola Pszczółki i Biedronki. Dzieci wierszami i piosenkami pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców. To dla nich dzieci intensywnie ćwiczyły układ choreograficzny, który uświetnił uroczystość. Na piknik przybyły całe rodziny, na które czekało moc atrakcji: dmuchańce, konkursy oraz konkurencje sportowe i zabawy ruchowe pod okiem opiekunów, którzy umilali czas dzieciom poprzez kącik do malowania twarzy i czesania fryzur, kącik ze skręcaniem balonów, zabawy z chustą animacyjną, pokazem baniek mydlanych, malowaniem na foli umieszczonej między drzewami czy przy basenach sensorycznych, wypełnionych kolorowymi galaretkami. Błyskawicznie rozeszły się wszystkie niespodzianki, które przygotowano do zabawy „skrzynia skarbów” na statku pirackim Kapitana Jacka, dzięki hojności rodziców i wielu sponsorów. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: pysznych ciast i babeczek i przeróżnych słodkości upieczonych przez rodziców. Zdrowych, pożywnych i przepysznych racuchów podawanych z domowym dżemem oraz własnej produkcji masłem orzechowym przez Poradnie Dietetyczną  „ Zdrowepasje”. O bezpieczeństwo naszego pikniku dbali ratownicy medyczni z fundacji Ems pl, którzy prócz pokazów sprzętu specjalistycznego służb medycznych przygotowali pokaz z udzielania pierwszej pomocy przy wsparciu psa rasy labrador o wdzięcznym imieniu Largo, w których chętnie brali udział zwłaszcza najmłodsi uczestnicy wydarzenia. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, zieleń ogrodu wprawiła wszystkich w dobry nastrój  Uśmiechnięte buzie naszych dzieci oraz rodziców i dziadków świadczyły, że piknik był udany.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu!!

  Czytaj dalej
Przejdź do aktualności
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny