Tęcza
Konik Słońce Chmura
Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

 • Dzień babci i dziadka obchodzony w naszym żłobeczku

  02 Lutego 2023

  Dzień Babci i Dziadka w żłobku2023.jpeg

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego dzieci z naszego żłobka gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

  Każda grupa żłobkowa zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. U maluszków zaplanowane zostały wspólne zabawy połączone z biesiadowaniem. Natomiast u starszaków w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków na wspólnie wykonanie laurki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez żłobek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

  To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

   

   

  Czytaj dalej
 • Szkolenie z "Przyjaznej pielęgnacji"- dbamy o prawidłowy rozwój naszych maluszków!

  15 Stycznia 2023

  szkolenie z przyjaznej pielegnacji.jpeg

  Niedawno cały Nasz zespół żłobkowy miał przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z przyjaznej pielęgnacji przeprowadzonym przez praktyka w tej dziedzinie Panią Karolinę Lenart fizjoterapeutkę pediatryczną. Musimy być świadomi, że prawidłowo przeprowadzana pielęgnacja dziecka warunkuje większy spokój i poczucie bezpieczeństwa u dziecka. Czynności dnia codziennego jak i również naszego żłobkowego takie jak podnoszenie, zmiana pieluszki, ubieranie, przebieranie czy sposób noszenia są powtarzane kilkanaście razy. Za każdym razem jest to bodźcowanie dziecka, a tym samym przekazywanie informacji odnośnie jego schematu ciała. Prawidłowe czynności pielęgnacyjne nie będą nasilały nieprawidłowych wzorców ruchowych, a tym samym zapewnią dziecku mniej stresu i bezpieczny, przyjazny rozwój.

  W niedługim czasie bo już w lutym i marcu Pani Karolina Lenart zawita do każdej z naszych grup dziecięcych w celu obserwacji dzieci w obszarze weryfikacji prawidłowej sprawności ruchowej i dalszej konsultacji w tym zakresie z opiekunami i środowiskiem rodzinnym.

  Czytaj dalej
Przejdź do aktualności
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny