Tęcza
Konik Słońce Chmura

Aktualności

 • Nasz wspólny Piknik Rodzinny już za nami!

  23 Czerwca 2023

  Drodzy Rodzice jesteście naszymi bohaterami! W trakcie Pikniku Rodzinnego dzięki waszemu zaangażowaniu i wsparciu udało się nam zebrać 7 000,00 złotych!! Bardzo dziękujemy za dobre serce i pomoc w działaniu na potrzeby Naszych dzieci!!

  Biały I Różowy Serce Kolaż Zdjęć 1.jpeg

  We wtorek  4 czerwca 2024 r. w godzinach od 15.00 do 17.00 odbył się na terenie żłobka plenerowy Piknik Rodzinny. 

  Impreza rozpoczęła się od występów dzieci z najstarszych grup, które w tym roku żłobkowym odchodzą do przedszkola Pszczółki i Biedronki. Na piknik przybyły całe rodziny, na które czekało moc atrakcji: dmuchaniec, tańce ze Świnką Pepą, zabawy z kolorową chustą, tańce ze wstążkami, wielki tunel animacyjny, tory przeszkód, gry zręcznościowe, eksperymenty, zabawy z kołem fortuny oraz wykonywanie tatuaży brokatowych pod okiem Pań animatorek z Fabryki Dziecięcych Uśmiechów oraz opiekunów, które umilały czas dzieciom poprzez kącik do malowania twarzy i czesania fryzur, pokazem baniek mydlanych, malowaniem na foli umieszczonej między drzewami czy przy basenach sensorycznych, wypełnionych kolorowymi galaretkami, piaskiem kinetycznym czy cieczą nienewtonowską. Błyskawicznie rozeszły się wszystkie niespodzianki, które przygotowano do zabawy „hawajskie skarby”  oraz skręcane balony za zebranie wszystkich pieczątek dostępnych przy naszych atrakcjach.

  Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: pysznych ciast i babeczek i przeróżnych słodkości upieczonych przez rodziców. Przepysznych gofrów podawanych z owocami i cukrem pudrem przygotowane przez Poradnie Dietetyczną  „ Zdrowepasje”, idealnie przyrumienionych kiełbasek z grilla serwowanych przez Pana Pawła oraz Pana Jarosława, lodów oraz wielu innych smakołyków. W trakcie pikniku można było również nabyć piękne wianki wyplatane z żywych kwiatów przez pracowników żłobka. O bezpieczeństwo naszego pikniku dbali ratownicy medyczni, w tej kwestii serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie dla Pana Adama dzięki któremu w żłobkowym ogrodzie pojawił się również motoambulans, który cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci. W trakcie Pikniku były robione przepiękne zdjęcia, cały fotoreportaż został udostępniony rodzicom  z możliwością pobrania. Dziękujemy tutaj Panu Jackowi, który poświecił bardzo dużo czasu żeby uwiecznić radość i piękne uśmiechy wszystkich gości!

  Rześka pogoda, dużo atrakcji, sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili w miłej, rodzinnej atmosferze. Rodzice i dzieci mogli spędzić wspólnie, beztrosko czas. Piknik był wspaniałą okazją do integracji całego żłobkowego środowiska. Pokazał nam jak ważne jest wspólne spędzanie czasu.  

  Przybyłym gościom, rodzicom, dzieciom i pracownikom dziękujemy z całego serca za uatrakcyjnienie naszego Rodzinnego Pikniku oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie poszczególnych atrakcji. 

  Zapraszamy ponownie za rok !!

  Czytaj dalej
 • Teatrzyk Kukiełkowy w żłobeczku

  23 Kwietnia 2024

  W kwietniu gościliśmy w naszym żłobeczku artystów z Teatru Lalek " Pinokio" z nowego Sącza, którzy zaprezentowali nam teatrzyk kukiełkowy dla dzieci pt. "Kruszynka". Główni bohaterowie przedstawienia doskonale bawili dziecięcą widownię poprzez akcję pełną niespodzianek, kukiełki i wspaniałą muzykę. Dzieci razem z bohaterką przedstawienia przeżywały jej przygody. Na zakończenie mogły z bliska przyjrzeć się kukiełkom. Zajęcia teatralne są bardzo ważne i staramy się jak najczęściej organizować tego typu spotkania kulturalne. Sprzyjają one bardzo pozytywnie na wszechstronny rozwój osobowości małego dziecka. Rozwijają zdolności artystyczne, kreatywność i elastyczność dziecka. Teatr oddziałuje na sferę emocjonalną, sprzyja ćwiczeniu wyrażania uczuć, wspomaga spontaniczną aktywność, a także usprawnia komunikację i współpracę w grupie i to wszystko w formie świetnej zabawy!!

  Kolaż teatrzyk.jpeg

  Czytaj dalej
 • Goście z nadleśnictwa

  03 Kwietnia 2024

  W marcu do naszego żłobka przybyli goście z pobliskiej leśniczówki. Pan Paweł oraz Pan Rafał z Nadleśnictwa Opole. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zaprezentowanie munduru , zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania leśnych zwierząt w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

  W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup żłobkowych wraz z opiekunami. Leśniczy opowiedzieli o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówili o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci poznały zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania idei proekologicznych, dzięki czemu dzieci poznały wiadomości o lesie i jego mieszkańcach oraz podstawowe zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym.

  kolaż 2.jpeg

   

  Czytaj dalej
 • Szkolimy się pod okiem neurologopedy

  20 Marca 2024

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że cała nasza kadra pedagogiczna miała możliwość uczestniczyć w szkoleniu poprowadzonym przez Panią Annę Dawidowicz-Wlosz specjalistę, neurologopedę z Dia-log Specjalistycznego Centrum Terapeutycznego. Poruszane był problemy z jedzeniem, omawiana była prawidłowa technika karmienia i podawanie płynów u dzieci oraz wyjaśnienie dlaczego mają one wpływ na rozwój mowy. Pokazane zostały praktyczne ćwiczenia profilaktyczne. Oprócz tego Pani Ania zwróciła uwagę co powinno niepokoić podczas rozwoju komunikacyjno-społecznego oraz rozwoju mowy. Przedstawiła nam szeroki wachlarz pomysłów na zabawy stymulujące mowę i wspierających dziecko w rozwoju. Wiele cennych i praktycznych wskazówek!!

  kolaż.jpeg

  Czytaj dalej
 • Żłobkowe oceanarium

  06 Marca 2024

  Podwodny świat zawitał do naszego żłobka. Mobilne oceanarium To wysokiej klasy dedykowana  kopuła montowana na miejscu w Placówce w tym przypadku w Naszej sali amfiteatralnej. W jej środku na projektorach są prezentowane filmy w technologii 360 stopni. Technologia jest stosowana w centrach naukowych i edukacyjnych, teraz dzięki nowoczesnym technologiom jest dostępna także w formie mobilnej. Dzieci wewnątrz kopuły mogły się poczuć jak wewnątrz wielkiego Oceanu. Przemieniły się w odkrywców wielkiego świata rafy koralowej, to było dla nich wielkie i niesamowite przeżycie. Dzięki specjalnej kopule i efektom 3D dzieci mogły poczuć się przez chwilę częścią podwodnego życia. Spotkały żółwie morskie, delfiny, ośmiornice, koniki morskie czy siejące postrach rekiny. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Poniżej przedstawiamy krótki reportaż z tych niesamowitych doświadczeń.

  Żłobeczkowe oceanarium.jpeg

  Czytaj dalej
 • Spotkanie Teatralne

  06 Lutego 2024

  W mroźnym styczniu w żłobku Pomnik Matki Polki gościliśmy aktorów teatru Krak-Art z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. „Lodowa kraina”.

  Było to niezwykłe przedstawienie teatralne zrealizowane na podstawie znanej bajki, która przeniosła najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Pokazała, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo. Artyści angażowali małych widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu, do wspólnego tańca, śpiewania oraz wielu wspólnych zabaw.

  Kolaż.jpeg

  Czytaj dalej
 • Dzień Babci i Dziadka w Naszym Żłobeczku

  06 Lutego 2024

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego dzieci z naszego żłobka gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

  Każda grupa żłobkowa zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. U maluszków zaplanowane zostały wspólne zabawy połączone z biesiadowaniem. Natomiast u starszaków w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków na wspólnie wykonanie laurki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez żłobek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

  To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

  Kolaż.jpeg

  Czytaj dalej
 • Drodzy rodzice!!

  05 Lutego 2024

  Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla Żłobka Pomnik Matki Polki.

  Naszym celem z pozyskanych środków będzie zakup i dalsze doposażanie ogrodu żłobkowego w urządzenia zabawowe dla naszych dzieci. Z pewnością sprawią one najmłodszym dużo radości i będą zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W formie zabawy najmłodsi najchętniej rozwijają swoje zdolności oraz zainteresowania, zabawki ogrodowe dbają o sprawność fizyczną i intelektualną, rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także stymulują zmysły oraz pobudzają wyobraźnię. Dlatego dbając o wszechstronny rozwój naszych maluchów doposażenie żłobkowego ogrodu jest tak ważne!!

  Zafundujmy naszym maluchom wspaniałą zabawę! Bo wszystkie dzieci nasze są!!

  By wesprzeć nasz cel wystarczy, że wpiszesz podczas wypełniania formularza PIT

  numer KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: ŻŁOBEK POMNIK MATKI POLKI OPOLE 17459 

  wizytówka1.jpeg

  wizytówka2.jpeg

  Czytaj dalej
 • Ważny komunikat

  04 Stycznia 2024

  Informujemy, że od 1 stycznia 2024 roku wzrośnie opłata za pobyt dziecka w żłobku

   Będzie to kwota 903,55 zł

  (tj. 21,3% z 4242,00 zł.)

   

  Rozporządzenie Rady Ministrów

  z dnia 14 września 2023r.

  w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2024 r.

  § 1. Od 1 stycznia 2024 r. ustala się minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 4242,00 zł.

  § 3. Od dnia 1 lipca 2024 r. ustala się minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 4300,00 zł.

  § 5. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2024 r.

  Czytaj dalej

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny