Tęcza
Konik Słońce Chmura

Aktualności

 • Spotkanie Teatralne

  06 Lutego 2024

  W mroźnym styczniu w żłobku Pomnik Matki Polki gościliśmy aktorów teatru Krak-Art z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. „Lodowa kraina”.

  Było to niezwykłe przedstawienie teatralne zrealizowane na podstawie znanej bajki, która przeniosła najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Pokazała, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo. Artyści angażowali małych widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu, do wspólnego tańca, śpiewania oraz wielu wspólnych zabaw.

  Kolaż.jpeg

  Czytaj dalej
 • Dzień Babci i Dziadka w Naszym Żłobeczku

  06 Lutego 2024

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego dzieci z naszego żłobka gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

  Każda grupa żłobkowa zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. U maluszków zaplanowane zostały wspólne zabawy połączone z biesiadowaniem. Natomiast u starszaków w przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków na wspólnie wykonanie laurki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez żłobek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

  To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

  Kolaż.jpeg

  Czytaj dalej
 • Drodzy rodzice!!

  05 Lutego 2024

  Rozlicz PIT i przekaż 1,5% podatku dla Żłobka Pomnik Matki Polki.

  Naszym celem z pozyskanych środków będzie zakup i dalsze doposażanie ogrodu żłobkowego w urządzenia zabawowe dla naszych dzieci. Z pewnością sprawią one najmłodszym dużo radości i będą zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W formie zabawy najmłodsi najchętniej rozwijają swoje zdolności oraz zainteresowania, zabawki ogrodowe dbają o sprawność fizyczną i intelektualną, rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także stymulują zmysły oraz pobudzają wyobraźnię. Dlatego dbając o wszechstronny rozwój naszych maluchów doposażenie żłobkowego ogrodu jest tak ważne!!

  Zafundujmy naszym maluchom wspaniałą zabawę! Bo wszystkie dzieci nasze są!!

  By wesprzeć nasz cel wystarczy, że wpiszesz podczas wypełniania formularza PIT

  numer KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: ŻŁOBEK POMNIK MATKI POLKI OPOLE 17459 

  wizytówka1.jpeg

  wizytówka2.jpeg

  Czytaj dalej
 • Ważny komunikat

  04 Stycznia 2024

  Informujemy, że od 1 stycznia 2024 roku wzrośnie opłata za pobyt dziecka w żłobku

   Będzie to kwota 903,55 zł

  (tj. 21,3% z 4242,00 zł.)

   

  Rozporządzenie Rady Ministrów

  z dnia 14 września 2023r.

  w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2024 r.

  § 1. Od 1 stycznia 2024 r. ustala się minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 4242,00 zł.

  § 3. Od dnia 1 lipca 2024 r. ustala się minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 4300,00 zł.

  § 5. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2024 r.

  Czytaj dalej
 • Bezpieczny Maluch

  07 Grudnia 2023

  W Naszym Żłobku zorganizowaliśmy dni otwarte w starszakach z udziałem Policji. Warto przybliżać już najmłodszym dzieciom zawód jak i osobę policjanta. Oswajanie maluchów pozwala budować zaufanie społeczne oraz możliwość poznania zasad bezpieczeństwa. Dlatego w naszym żłobku staramy się organizować właśnie takie  zajęcia! Ciekawe, wartościowe i edukacyjne.

  Dark Green Elegant Minimalist Our Holiday Photo Collage.jpeg

  Czytaj dalej
 • WARSZTATY PRZYRODNICZE "AGAMA BRODATA -JASZCZURKA CZY SMOK?

  23 Października 2023

  10 października odwiedził nasz żłobek wyjątkowy gość z odległej Australii - jaszczurka o imieniu Miguś z rodziny agam, zwana również "australijskim smokiem". Dzieci m.in. dowiedziały się, że naturalnym środowiskiem zamieszkiwanym przez agamy brodate są sawanny, stepy oraz kamieniste pustynie i półpustynie. A także tego, iż zwierzęta te potrafią bardzo dobrze się wspinać oraz uwielbiają wygrzewać się na słońcu. Ponadto nasze maluchy  mogły poobserwować  agamę brodatą w trakcie karmienia  oraz posłuchać o tym jakie mają przyzwyczajenia. Oprócz wysłuchania ciekawych informacji, każde dziecko miało okazję pogłaskać Migusia i przekonać się, że agawy brodate to wyjątkowo spokojne i przyjazne jaszczurki. Wydaje nam się, że dzieci zapamiętają tę wizytę na długo. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

  Agama Brodata.jpeg

  Czytaj dalej
 • Spotkanie ze specjalistami z klinicznego centrum ginekologii, położnictwa i neonatologii w Opolu

  10 Sierpnia 2023

  Nasz żłobek wraz z Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zorganizował dla rodziców oraz dzieci uczęszczających do żłobka i nie tylko, spotkanie informacyjno - edukacyjne gdzie rodzice mogli skorzystać z poradnictwa specjalistów z Klinicznego Centrum oraz poznać ofertę specjalistyczną w zakresie opieki nad kobietą w ciąży, połogu oraz ochrony zdrowia dziecka poprzez pogłębioną diagnostykę oraz niwelowanie nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2. Spotkanie zostało zaplanowane w ramach  projektu pn. " Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 - edycja 2". Szeroka gama świadczeń udzielanych dotychczas w ramach realizowanego projektu uzupełnia podstawową opiekę medyczną z której mogli skorzystać również nasi rodzice i ich pociechy.

  Podczas spotkania było tez sporo przewidzianych atrakcji dla naszych maluchów między innymi przedstawienie pod tytułem "Zaplastikowani" w wykonaniu aktorów opolskiego Teatru EKO STUDIO  o świetnym przesłaniu jak ważny jest recykling i dbanie o naszą planetę oraz zabawy z animatorką i słodki poczęstunek. 

  SPOTKANIE ZE SPECJALISTAMI Z KCGPN.jpeg

  Czytaj dalej

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny