Tęcza
Konik Słońce Chmura

Wyposażenie dla dziecka

Wyprawka do żłobka

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane imieniem dziecka i pierwszą literą nazwiska, trwałym mazakiem lub naklejkami/naszywkami.

Co powinna zawierać?

 • Wygodne ubranie na co dzień – prosimy nie ubierać dzieciom ubranek, w których ciężko im się poruszać oraz trudno je zakładać. Spodnie powinny być na gumkę lub wiązane sznurkiem bez zamków i guzików, koszulki/body na napy. Zostawcie
  w żłobku dwa a nawet trzy komplety ubranek dla dziecka, na wypadek gdyby ubrudziło się lub zmoczyło.
 • Obuwie zamienne – buty lub skarpety antypoślizgowe dla dzieci niechodzących.
 • Piżamka – w żłobku dzieci śpią lub leżakują w ciągu dnia. Dlatego ważne jest, aby
   w wyprawce znalazła się dwuczęściowa piżama.
 • Pampersy – prosimy dostarczyć do żłobka zapas pampersów dla dziecka. Uzupełniajcie je każdego dnia. Nie przynoście dużych paczek, bo nie mamy na nie miejsca. Będziemy wdzięczne kiedy pampersy będą podpisane imieniem i pierwszą literą nazwiska Waszego dziecka.
 • Chusteczki nawilżane i chusteczki suche – w celu zapewnienia dziecku odpowiedniej pielęgnacji i higieny, prosimy o przynoszenie chusteczek nawilżanych (takich jakie są stosowane w domu) oraz chusteczek suchych. Uzupełniajcie je po jednej paczce raz w miesiącu.
 • Śliniaki (5 sztuk) – jak to bywa na początku przygody z samodzielnym jedzeniem dzieci często się brudzą. Śliniaki wtedy bardzo się przydają. Ułatwią one utrzymanie ubranka Waszych dzieci w czystości.
 • Kubek z „dziubkiem” lub butelka – jeśli Wasze dziecko nie pije z kubka, należy dostarczyć to z czego dziecko potrafi pić (kubek niekapek, butelka, bidon). Prosimy
  o podpisanie kubków mazakiem lub markerem.
 • Smoczek – smoczek w żłobku pomaga uspokoić i uśpić dziecko. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych dzieci. Przynieście smoczek w podpisanym pudełku, który zostanie na grupie, jeżeli wiecie, że Wasze dziecko go potrzebuje.
 • Przytulanka – możecie zostawić w żłobku ulubioną zabawkę dziecka. Będzie czuło się raźniej, zwłaszcza podczas pierwszych wizyt w żłobku.

Adaptację dziecku ułatwi dostosowanie rytmu dnia maluszka do rozkładu dnia
w żłobku.

Prosimy, aby wszystkie rzeczy przynoszone do żłobka, były podpisane. Pomoże to naszym ciociom zachować porządek, odnaleźć ewentualną zgubę oraz zminimalizuje ryzyko zamiany przedmiotów.

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny