Tęcza
Konik Słońce Chmura

Utworzenie IV grupy dziecięcej

Szanowni  Państwo, Rodzice, Opiekunowie.

Zapewnienie opieki nad małym dzieckiem  to umożliwienie Państwu  podjęcie  aktywności zawodowej i powrotu na rynek pracy, to  element polityki rodzinnej, mającej na celu pomoc rodzinie w wypełnianiu funkcji opiekuńczej i wychowawczej.

Utworzenie IV grupy dziecięcej , stworzenie 25  nowych miejsc dla dzieci  publicznym w Żłobku Pomniku Matki Polki już  pozwoliło  znacznie zmniejszyć liczbę na liście oczekujących  na miejsce i tym samym zaspokoić zapotrzebowanie na tą formę opieki.

Żłobek Pomnik Matki Polki  zabezpieczał dotąd możliwość  świadczenia opieki dla 93 dzieci obecnie mamy 118 miejsc rzeczywistych.

Ponadto dzieci przebywające w żłobku spędzają czas w grupie rówieśników, co przyczynia się do ich lepszego rozwoju.

Widzimy jak dziecko uczy się nawiązywać pierwsze kontakty, jak uczy się dzielić i współpracować z innymi,jak staje się bardziej samodzielne, jak wykształcają się nim odpowiednie postawy społeczne.

Poza tym,że dzieci uczęszczające do żłobka znacznie łatwiej radzą sobie w późniejszym okresie edukacji przedszkolnej, szkolnej i dalszym życiu zawodowym oraz są lepiej przystosowane do życia w rodzinie.

W dniu 10 luty 2017 roku został otwarty nowy kompleks pomieszczeń dla 25 osobowej grupy dzieci w wieku od 12 m-ca do 24 m-ca życia.

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność  na uroczystym otwarciu nowej grupy wśród zaproszonych osób gościć:

  • pana Mirosława Pietrucha – zastępcę prezydenta Miasta Opola
  • panią Renatę Ćwirzeń – Szymańska – skarbnik Miasta Opola
  • pana Dariusza Sołek  - naczelnika Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola

Wszystkim obecnym na otwarciu  nowej grupy serdecznie dziękujemy za przybycie do Żłobka i uczestniczenie w tak  ważnym dla nas wydarzeniu.

 

Dyrektor, kadra żłobka PMP i Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Żłobka PMP.

 

Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny