Tęcza
Konik Słońce Chmura

Aktualności

 • Goście z nadleśnictwa

  03 Kwietnia 2024

  W marcu do naszego żłobka przybyli goście z pobliskiej leśniczówki. Pan Paweł oraz Pan Rafał z Nadleśnictwa Opole. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zaprezentowanie munduru , zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania leśnych zwierząt w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

  W spotkaniu wzięły udział dzieci ze wszystkich grup żłobkowych wraz z opiekunami. Leśniczy opowiedzieli o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówili o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci poznały zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania idei proekologicznych, dzięki czemu dzieci poznały wiadomości o lesie i jego mieszkańcach oraz podstawowe zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym.

  kolaż 2.jpeg

   

  Czytaj dalej
 • Szkolimy się pod okiem neurologopedy

  20 Marca 2024

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że cała nasza kadra pedagogiczna miała możliwość uczestniczyć w szkoleniu poprowadzonym przez Panią Annę Dawidowicz-Wlosz specjalistę, neurologopedę z Dia-log Specjalistycznego Centrum Terapeutycznego. Poruszane był problemy z jedzeniem, omawiana była prawidłowa technika karmienia i podawanie płynów u dzieci oraz wyjaśnienie dlaczego mają one wpływ na rozwój mowy. Pokazane zostały praktyczne ćwiczenia profilaktyczne. Oprócz tego Pani Ania zwróciła uwagę co powinno niepokoić podczas rozwoju komunikacyjno-społecznego oraz rozwoju mowy. Przedstawiła nam szeroki wachlarz pomysłów na zabawy stymulujące mowę i wspierających dziecko w rozwoju. Wiele cennych i praktycznych wskazówek!!

  kolaż.jpeg

  Czytaj dalej
Przejdź do aktualności
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe
Polityka prywatności
Obowiązek informacyjny