Szkolenie pracowników żłobka z zakresu udzielania pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora AED – ćwiczenia praktyczne na fantomach dorosłych, dzieci i niemowląt prowadzone przez ratowników medycznych.

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED

W kwietniu pracownicy Żłobka uczestniczyli w praktycznym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych i obejmowało zarówno część teoretyczną, jak i liczne ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem fantomów osoby dorosłej oraz niemowlęcia.

Uczestnicy doskonalili umiejętności:

  • prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO),
  • prawidłowego użycia defibrylatora AED,
  • postępowania w sytuacji utraty przytomności,
  • udzielania pomocy niemowlętom i małym dzieciom,
  • współpracy zespołowej podczas sytuacji zagrożenia życia.

Podczas zajęć szczególny nacisk położono na szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych oraz bezpieczeństwo dzieci znajdujących się pod opieką placówki. Pracownicy mieli możliwość samodzielnego przećwiczenia wszystkich procedur ratunkowych pod okiem instruktorów.

Regularne szkolenia z pierwszej pomocy są niezwykle ważnym elementem podnoszenia kompetencji personelu oraz zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa dzieciom uczęszczającym do naszego żłobka.